
Etapa I a campionatului RoDrift a început la Ploiești în ciuda opoziției celor care locuiesc în zonă, a șoferilor care pierd timp ocolind bară la bară centrul blocat cu garduri și a festivităților cu ocazia zilei de 9 Mai încurcate de circul din buricul orașului. Deloc surprinzător, sâmbătă, la câteva ore bune după ce piloții de drift au început să tureze motoarele, niciun spectator n-a trecut de garduri să asiste spectacolul de zgomot și fum pe care administrația Polițeanu a insistat să-l desfășoare sub ferestrele ploieștenilor.
Lista completă a Guvernului Tomac. Ce nume noi de miniștri apar – SURSE
Este, într-adevăr, un epic fail pentru administrația orașului preocupată mai mult de distracție, decât de rezolvarea problemelor orașului. O spun oamenii care au năvălit pe rețelele de socializare, reacționând vehement la postările prin care Primăria Ploiești a promovat evenimentul.
În ciuda promovărilor pe Facebook umplute cu emoticoane explozive, iată că acest campionat început astăzi este de fapt o explozie de zgomot de motoare și nicidecum una de bucurie pentru ploieșteni.
Primăria Ploiești, explicații despre starea jalnică a străzii Armoniei:
Este, de fapt, mult prea mult zgomot pentru nimic bun. Liniștea persoanelor vârstnice și a copiiilor care locuiesc în zonă este grav afectată, la fel și a celor care vor vrea să se odihnească mâine, pentru că luni vor merge la muncă.
Sunt cozi imense de mașini pe străzile pe care a fost dirijat traficul de pe Bulevard, iar cei care merg pe jos trebuie să ocolească întreaga zonă împrejmuită cu garduri.
Epic fail!




VIDEO/ Noi vrem asfalt și apă! Imagini incredibile din cartierul Mimiu. Oamenii, pioni în jocul electoral al primarului Polițeanu






