Recomandări video

Loading videos...

Epic fail pe banii ploieștenilor! Niciun spectator la RoDrift

Epic fail pe banii ploieștenilor! Niciun spectator la RoDrift

Etapa I a campionatului RoDrift a început la Ploiești în ciuda opoziției celor care locuiesc în zonă, a șoferilor care pierd timp ocolind bară la bară centrul blocat cu garduri și a festivităților cu ocazia zilei de 9 Mai încurcate de circul din buricul orașului. Deloc surprinzător, sâmbătă, la câteva ore bune după ce piloții de drift au început să tureze motoarele, niciun spectator n-a trecut de garduri să asiste spectacolul de zgomot și fum pe care administrația Polițeanu a insistat să-l desfășoare sub ferestrele ploieștenilor.

Lista completă a Guvernului Tomac. Ce nume noi de miniștri apar – SURSE

Este, într-adevăr, un epic fail pentru administrația orașului preocupată mai mult de distracție, decât de rezolvarea problemelor orașului. O spun oamenii care au năvălit pe rețelele de socializare, reacționând vehement la postările prin care Primăria Ploiești a promovat evenimentul.

VIDEO/ Noi vrem asfalt și apă! Imagini incredibile din cartierul Mimiu. Oamenii, pioni în jocul electoral al primarului Polițeanu

În ciuda promovărilor pe Facebook umplute cu emoticoane explozive, iată că acest campionat început astăzi este de fapt o explozie de zgomot de motoare și nicidecum una de bucurie pentru ploieșteni.

Primăria Ploiești, explicații despre starea jalnică a străzii Armoniei:

Este, de fapt, mult prea mult zgomot pentru nimic bun. Liniștea persoanelor vârstnice și a copiiilor care locuiesc în zonă este grav afectată, la fel și a celor care vor vrea să se odihnească mâine, pentru că luni vor merge la muncă.

Sunt cozi imense de mașini pe străzile pe care a fost dirijat traficul de pe Bulevard, iar cei care merg pe jos trebuie să ocolească întreaga zonă împrejmuită cu garduri.

Epic fail!

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468