
Pompierii militari din cadrul Detașamentului Sinaia au fost solicitați să intervină, azi, 11 mai, în cazul unei persoane care s-a urcat pe un tren în Gara Bușteni și s-ar fi electrocutat.
La locul indicat s-au deplasat doua autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
Conform informațiilor primite până în acest moment, este vorba despre o persoană care s-a urcat pe un vagon de transport produse petroliere, care era fără încărcătură, și s-a electrocutat. În acest moment se acționează pentru scoaterea de sub tensiune a trenului, fiind așteptată sosirea unei drezine pentru efectuarea acestui demers, astfel încât echipajele de intervenție să nu fie puse în pericol.
Trenul nu efectua niciun transport, era garat.
Vom reveni cu informații în funcție de evoluția situației de la locul intervenției- transmite ISU Prahova .
A fost solicitat și elicopterul SMURD de la Brașov.
Victima, un tânăr în vârstă de 21 ani, a fost preluată de echipajul elicopterului SMURD. Aceasta prezintă arsuri la nivelul toracelui anterior și posterior, a fost intubată și va fi transportată către o unitate spitalicească.




VIDEO: Cum a reușit un ONG să racordeze la apă zeci de locuințe din Mimiu, după ce Primăria Ploiești a refuzat de două ori
Murim de râs! Soția primarului din Breaza, Bogdan Novac — fost haștagist USR-ist vopsit în PNL —, a ajuns să atace vechea gardă liberală după nominalizarea lui Adrian Veștea ca premier. Ce o recomandă pe influencerița Loredana să aibă opinii politice?
Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”






