Recomandări video

Loading videos...

Marius Budăi și-a anunțat demisia din funcția de ministru al Muncii! Marcel Ciolacu, premierul României, susține că este un gest de onoare: „Este reacția firească în orice democrație consolidată”

Marius Budăi și-a anunțat demisia din funcția de ministru al Muncii! Marcel Ciolacu, premierul României, susține că este un gest de onoare: „Este reacția firească în orice democrație consolidată”

Marius Budăi demisionează din fruntea Ministerului Muncii. Anunțul a fost făcut chiar de către prim-ministrul României, Marcel Ciolacu.

Provița de Jos: Primarul Ionuț Bocioacă îi mulțumește președintelui CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pentru asfaltarea drumurilor din comună

Marius Budăi a anunțat că demisionează din funcția de ministru al Muncii, asta după ce a avut o discuție cu premierul României, Marcel Ciolacu. Demisia vine la scurt timp după scandalul azilelor de bătrâni din județul Ilfov. Se pare că vârstnicii trăiau în condiții insalubre și erau tratați foarte urât

VIDEO: Familia cu cinci copii, aruncată în stradă. Persoanele vulnerabile din Ploiești tratate cu dezinteres de administrația Polițeanu

Informațiile au pornit o întreagă revoltă, motiv pentru care demisia din funcția de ministru a lui Marius Budăi a fost solicitată de ONG-uri.

Guvernul Veștea va fi votat AZI: audieri accelerate și vot de învestire programat la 21:30

Marius Budăi demisionează din fruntea Ministerului Muncii

În dimineața zilei de astăzi, 13 iulie, Marcel Ciolacu anunța la începutul ședinței de guvern că ministrul Muncii, Marius Budăi a decis să demisioneze din funcția pe care o deținea. Premierul a fost impresionat de gestul politicianului, despre care a precizat că este unul „de onoare”.

Ba mai mult decât atât, i-a mulțumit pentru decizia luată, precizând că este o reacție firească într-un stat democratic, așa cum este și România.

„Am avut în această dimineață o discuție cu domnul ministru al Muncii, Marius Budăi, care m-a anunțat despre decizia de a-și depune demisia la sfârșitul acestei ședințe.

Din punctul meu de vedere este un gest de onoare, pentru care îi mulțumesc și sunt convins că aceasta este reacția firească a unui decident politic. Este reacția firească în orice democrație consolidată a Europei”, a precizat prim-ministrul României, Marcel Ciolacu.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468