
Dupa ce redactia noastra semnalat existenta craterului periculos din zona sensului giratoriu care face legatura dintre DN1B si Centura de Est (zona Bereasca), astazi, in mod surprinzator, o echipa de muncitori a fost vazuta intervenind la fata locului.
Cu o roaba si materiale de umplere, lucratorii au efectuat o interventie provizorie pentru a astupa groapa devenita simbol al nepasarii administrative.
Potrivit surselor noastre, reabilitarea definitiva a drumului este programata sa aiba loc in perioada urmatoare, imediat ce vor fi obtinute toate autorizatiile necesare.
Deci, se poate! Ramane de vazut daca si cand se va concretiza interventia promisa, dar un lucru este clar: opinia publica si reactia prompta a cetatenilor au reusit sa miste un sistem intepenit de luni intregi.




Pică orașul pe noi, în timp ce administrația Polițeanu organizează drifturi și paranghelii! Podul de la Sud stă să se prăbușească, iar stâlpii de telegraf au început să cadă peste mașini!
ALO, Primăria! Încă un stâlp s-a prăbușit în Ploiești, chiar pe trecerea de pietoni! E al doilea caz în două zile!
Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?






