
Prefectul județului Prahova, Emil Drăgănescu, a participat, miercuri, la ceremonia de învestire a noului primar al comunei Bătrâni și a consilierilor locali, prilej cu care a evaluat şi progresul unor proiecte importante de infrastructură din comună.
Printre investițiile verificate s-au numărat construirea unui nou pod, asfaltarea străzilor și extinderea rețelei de apă potabilă.
Europarlamentarul Adrian Axinia (AUR): „Au început să-l lase nervii pe Nicușor Dan”
„Aflat ieri în comuna Bătrâni pentru a lua parte la Ceremonia de învestire a primarului și consilierilor localil, prefectul județului Prahova, domnul Emil Drăgănescu, a verificat cu această ocazie, stadiul lucrărilor de infrastructură din localitate, mai exact construirea unui nou pod, turnarea covorului asfaltic și lucrările de branșare la rețeaua publică de alimentare cu apă.”, au transmis reprezentanții Prefecturii Prahova.




Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”
Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor






