
Primaria municipiului Ploiesti a transmis un mesaj cu ocazia Zilei Politiei Romane, prin intermediul caruia au fost transmise felicitari, dar si multumiri oamenilor legii, pentru rolul lor in societate.
Primaria Ploiesti a reconfirmat ca va ramane un partener de incredere al institutiei Politiei.
„Poliția Româna este o instituție importantă a comunității noastre, un garant al legii, care apără drepturile și libertățile fundamentale ale cetățenilor și care duce neîncetat o luptă reală împotriva infracționalității.
Poliția Municipiului Ploiești, în special, rămâne un partener important al autorității publice locale, aflat permanent în slujba cetățenilor, care, prin responsabilitate și curaj, veghează asupra siguranței cetățenilor, echității sociale și încrederii în lege.
Mulțumim polițiștilor pentru modul profesionist în care își îndeplinesc, zi de zi, misiunea deosebită față de semeni și le dorim, tuturor, multă sănătate, putere de muncă și un sincer “La mulți ani”!”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a Primariei Ploiesti.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor
Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026






