
Salvarea lui Alexandru, copilul dat dispărut în Sibiu, a emoționat o țară întreagă. Părinții băiatului de 5 ani sunt în extaz și au fost foarte fericiți când au aflat că acesta este teafăr. Iată primele declarații ale mamei sale.
Lista completă a Guvernului Tomac. Ce nume noi de miniștri apar – SURSE
Ultimele două zile au fost un adevărat coșmar pentru o familie din Sebeșu de Jos, în județul Sibiu. Alexandru, un copil de 5 ani, a plecat de lângă tatăl său și a fost de negăsit timp de 48 de ore. Sute de persoane s-au mobilizat și l-au căutat neîncetat pe Alexandru.
Primele declarații ale mamei lui Alexandru, după găsirea copilului
Operațiunea de căutare a lui Alexandru a fost reluată miercuri dimineață, la ora 07:00, după o noapte întreagă în care sute de oameni au periat pădurea din Sebeșu de Jos. În jurul orei 13:00, elicopterul cu termoviziune l-a găsit pe copilul în vârstă de 5 ani.
Primăria Ploiești, explicații despre starea jalnică a străzii Armoniei:
Băiețelul a fost adus din mijlocul pădurii în aplauzele oamenilor, care așteptau cu nerăbdare vești bune din partea autorităților. Părinții lui au fost emoționați până la lacrimi când au aflat că băiețelul lor este bine și va reveni alături de ei.
Mama acestuia a fost de-a dreptul copleșită de emoții și a izbucnit în lacrimi. După două zile de coșmar, femeii i s-a luat o piatră de pe inimă și poate să se bucure, din nou, de familia ei.
Tatăl copilului a participat non-stop la căutări
Tatăl lui Alexandru a făcut parte din echipele de căutări ale lui Alexandru și nu a plecat acasă până când copilul său nu a fost găsit. Toma Zerestea este bucuros că băiatul său este bine și le este recunoscător oamenilor care au contribuit la găsirea micuțului său.




VIDEO/ Noi vrem asfalt și apă! Imagini incredibile din cartierul Mimiu. Oamenii, pioni în jocul electoral al primarului Polițeanu






