
Ieri, 29 iunie a avut loc prima ședință OFSD Prahova după alegerile din Organizația Județeană PSD!
Structura de conducere OFSD este:
Președinte: Beatrice Alexandra Gâjman
Vicepreședinți: Gabriela Dobrescu, Livia Lupu, Alina Ene, Liliana Mareș, Rusnacu Elena Georgiana Ardeleanu, Stanciu Marilena, Ludmila Sfîrloagă, Florica Popa.
Au participat: domnul Virgiliu-Daniel Nanu, președinte PSD Prahova, doamna senator Laura Mihaela Moagher, doamnele deputat Simona-Maya Teodoroiu si Rodica Paraschiv.
Au fost prezente si dna inspector școlar, Georgescu Magdalena, Carmen Băjenaru, profesor de istorie, Irina Nistor-candidat PSD la primăria Câmpina, Ionita Aristița Adina, notar public.
Au fost abordate pe ordinea de zi următoarele subiecte:
– rolul femeii în politica românească
– lansare pagina OFSD Prahova
-programul activităților OFSD Prahova
-proiecte dedicate sprijinirii familiei
-programe pentru tineret și pentru susținerea drepturilor femeii
-programe pentru prevenirea și combaterea violenței domestice
-atragerea de noi membre
-dezbateri pe teme de interes local și national, având „oamenii pe primul loc”!
„Incurajez și susțin fiecare membră OFSD Prahova să se implice activ în activitățile OFSD -ideile si contribuțiile fiecareia sunt extrem de valoroase și vor fi binevenite în eforturile noastre de a face o schimbare reală.
În calitate de președinte OFSD Prahova, îmi propun să dezvoltăm proiecte și inițiative menite să sprijine societatea prahoveană.”, a transmis dr. Beatrice Gajman, presedintele OFSD Prahova.





Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august






