
Redactia PHonline.ro a realizat, zilele trecute, un sondaj in randul ploiestenilor pentru a afla opinia acestora despre noua administratie locala condusa de Mihai Politeanu.
In cadrul sondajului au raspuns 331 de persoane, iar rezultatele indica pareri impartite in ceea ce priveste directia in care se indreapta orasul sub actuala conducere.
Dintre cei chestionati, 36% considera ca lucrurile merg intr-o directie buna.
Pe de alta parte, 35% dintre respondenti nu si-au format inca o opinie clara, mentionand ca este prea devreme pentru a trage concluzii.
In acelasi timp, 27% dintre participanti sunt de parere ca orasul se indreapta intr-o directie gresita.

Majoritatea respondentilor, 37%, au varsta cuprinsa intre 46-60 de ani si sunt de sex masculin, ceea ce sugereaza ca aceasta categorie de varsta este cea mai interesata de problemele sociale.

Rezultatele sondajului arata ca majoritatea ploiestenilor raman in expectativa, urmarind cu atentie actiunile noii administratii.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






