
Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti are, incepand de astazi, un nou director interimar, numit pe o perioada de 6 luni.
Sorin Iordache il inlocuieste pe Bogdan Nica, al carui mandat nu a fost prelungit.
Noul manager a ocupat anterior functia de sef al Directiei Economice in cadrul spitalului si are o experienta indelungata in domeniul financiar si al achizitiilor publice.
Sorin Iordache este economist si lucreaza in cadrul Spitalului Judetean Ploiesti din 2008, ocupand diverse functii in departamentele economice si de achizitii publice. De-a lungul timpului, si-a completat studiile in management, audit financiar si achizitii publice.
Prahovenii asteapta ca aceasta schimbare sa fie insotita de investitii in infrastructura spitalului, dotari moderne si conditii mai bune pentru pacienti, iar problemele grave semnalate de multi ani, atat la nivel de personal, cat si de echipamente si igiena, sa devina istorie.




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






