
Subprefectul Emil Draganescu a tinut sa ii transmita lui Cristian Apostol, vicepresedintele Consiliului Judetean Prahova (USR), un mesaj ca urmare a asa-zisului protest organizat azi, in centrul Ploiestiului.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Draganescu i-a reamintit lui Apostol ca este platit din banii institutiei pe care o blameaza nefondat, transmitand ca va solicita Prefecturii Prahova sa faca demersurile necesare pentru inlocuirea USR-istului din functie, in acord cu protocolul national.
„Dragi prieteni,
Observ în spațiul public elucubrațiile unor oameni politici la adresa Institutiei Prefectului și a coaliției de guvernământ!
Acești așa ziși politicieni, cățărați pe funcții prin votul unei majorități din CJ care nu mai are girul românilor, aleg să iasă public, protestând în fața instituției și Autorității de care sunt bine plătiți , comparând prefectul județului cu Tipătescu sau atacând premierul României!
Domnule Apostol, Instituția Prefectului girează legalitatea actelor și hotărârilor administrației locale, coordonează serviciile publice deconcentrate, gestionează situații de urgență…… și a pus umărul la finalizarea crizei termiei, stingând “focul” aprins de alții, printre care și dumneavoastră!
Nu este normală atitudinea dumneavoastră de a sta între două umbrele și prin urmare, iau în calcul să solicit coaliției de guvernământ și organizației PSD Prahova, pe al cărei Președinte îl criticați, ca și la Prahova să se respecte protocolul național și să fiți înlocuit!”, a transmis Emil Draganescu, subprefectul judetului.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?






