
Montarea separatoarelor de sens continuă pe DN 1B, la Valea Călugărească.
Miercuri dimineață, se circula pe o singură bandă pe sens, pentru a permite desfășurarea lucrărilor. Separatoarele de sens au un rol vital în reducerea numărului de accidente, iar pe tronsonul din zona localității Valea Călugărească s-au produs, de-a lungul timpului, mai multe accidente grave.
Zilele trecute, lucrările au fost supervizate de către prefectul de Prahova, Emil Drăgănescu. Acesta a anunțat, la momentul respectiv, că vor fi luate măsuri pentru prevenirea accidentelor pe raza întregului județ.
Video PHonline.ro
Loading...




Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!
Mircea Roșca le mulțumește lui Daniel Nicodim și Virgil Nanu pentru implicarea în soluționarea crizei apei din Prahova






