
Bărbatul, care a încheiat în luna aprilie 2021, un contract prin care se obliga să ridice o casă de locuit, a cerut timp de cinci luni sume diverse pentru materialele de construcţie.
Astfel, potrivit procurorilor, ar fi primit în mai multe rate, de euro și peste de lei.
Constructorul nu a folosit banii nici să ia materiale şi nici nu i-a restituit clientului, pentru că se pare că i-ar fi jucat la păcănele. Acum a fost trimis în judecată de Parchetul Oradea pentru înşelăciune, iar procesul are programat primul termen în luna septembrie, scrie
Sebastian Ghiță taxează dur AUR și UDMR: „Pierzătorii zilei! Meciul va continua, prinde-l pe PSD!”
Video PHonline.ro
Loading...




VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1
CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic
