
Un camion s-a răsturnat pe DN 1, în zona localității Bănești, luni, în jurul orei 15.45. Traficul este dirijat de polițiști.
,,La acest moment polițiștii din cadrul Serviciului Rutier desfășoară activități specifice pentru asigurarea fluenței traficului rutier, pe Drumul Național 1, în localitatea Bănești, la km 88+900, în zona unui eveniment rutier în care a fost implicat un vehicul destinat transportului de mărfuri, fără încărcătură.
Potrivit primelor verificări efectuate de polițiști la fața locului, acesta s-ar fi răsturnat.
În urma evenimentului, nu au rezultat victime omenești.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.
Traficul rutier este restricționat pe banda nr. 1 a sensului de mers Brașov către Ploiești, circulația fiind dirijată de polițiștii prezenți la fața locului.
Conducătorii auto sunt rugați să manifeste prudență sporită, să reducă viteza și să respecte indicațiile polițiștilor rutieri aflați în zonă,, a transmis IPJ Prahova.




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






