
Etapa de RoDrift de la Ploiești nu e doar un epic fail administrativ sau comercial pentru oraș, ci și un pericol pentru ploieșteni.
Proasta organizare, faptul că stewarzii și celelalte persoane care supraveghează perimetrul habar nu au ce trebuie să facă îi pune pe oamenii care vor să tranziteze zona în real pericol.
Phonline.ro a filmat zona de unde se pleacă în circuit, iar, la antrementele programate sâmbătă dimineață, piloții efectuau derapaje în apropierea acestora, în zona neprotejată cu parapeți.
Paradoxal, personalul de pază a oferit răspunsuri diametral opuse în ceea ce privește accesul în zonă (!)
Atenție, însă! Mai bine ocoliți circul din buricul orașului, pentru că, oricând, o mașină poate ieși în decor. Iar pe personalul care se ocupă de asigurarea perimetrului nu puteți pune bază.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






