Recomandări video

Loading videos...

Virgil Nanu a cerut demisia conducerii ADI Deseuri. „O criza generata de Primaria Ploiesti. Aveti operator, de ce nu il folositi? Vreau sa vad masinile pe teren urgent!”

Virgil Nanu a cerut demisia conducerii ADI Deseuri. „O criza generata de Primaria Ploiesti. Aveti operator, de ce nu il folositi? Vreau sa vad masinile pe teren urgent!”

Presedintele Consiliului Judetean Prahova, Virgiliu Nanu, a sustinut astazi o conferinta de presă în care a criticat dur gestionarea crizei salubritatii din Ploiesti. Acesta a cerut demisia directorului ADI Deseuri, Cristian Ganea, si a intregului consiliu director al asociatiei, considerând că lipsa de actiune si comunicare a contribuit la escaladarea situatiei.

Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură

Vinovată pentru această criză este administratia locală a municipiului Ploiesti. De asemenea, ADI Deseuri este vinovată pentru inactiune si management defectuos”, a declarat Nanu.

Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate

Liderul CJ Prahova a subliniat ca, odata cu aprobarea ramanerii Ploiestiului in ADI Deseuri, exista o solutie legala pentru colectarea deseurilor, iar operatorul trebuie lasat sa-si faca treaba.

EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”

„Astăzi vreau să văd operatorul în teren! Astăzi aveti o solutie legală, aveti un operator legal. De ce nu-l lăsati? Ai solutia si nu vrei s-o folosesti? De ce?”, a întrebat retoric presedintele Consiliului Judetean.

În plus, Nanu a lansat un ultimatum operatorului de salubritate: „Îi somez public pe cei de la Rosal Bingo ca această criză să înceteze! Gunoiul trebuie să dispară în 24 de ore, iar cetătenii trebuie tratati cu respect.”

Declaratiile presedintelui CJ Prahova vin în contextul in care, de astazi, operatorul de salubritate ar trebui sa inceapa colectarea deseurilor din Ploiesti, în baza contractului valabil încheiat prin ADI Deseuri.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468