Vor vedea sferturile de finală pe telefon!

Selfie-ul făcut de Alex Musi după ce a deschis scorul în Petrolul-Sepsi parcă a fost pedepsit prea tare la final. Fotbaliștii Petrolului au ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei României în primul rând din cauza lor pentru că nu au fost în stare să învingă, pe teren propriu, un Sepsi venit la Ploiești doar pentru ca antrenorul covăsnenilor să vadă la treabă și jucătorii pe care nu îi știa. În al doilea rând, din cauza ghinionului specific pe care Petrolul îl are în unele momente. La momentul de aseară trupa ploieșteană era calificată și la 2-2 având în vedere că la Chindia-Hermannstadt scorul era 0-0. Numai că a venit minutul 96 și sibienii au marcat incredibil calificându-se mai departe. Pe ,,Ilie Oană”, fotbaliștii au adus un prejudiciu de imagine clubului având în vedere că la anul este centenarul și Petrolul merita un nou trofeu la o asemenea ocazie.

E clar că nimeni nu garanta revenirea trofeului în oraș, dar aveai șanse bune să onorezi această echipă cu o nouă izbândă. Numai că jucătorii actuali au comis-o, în special, în prima parte când au ratat ocazie după ocazie. După pauză, oaspeții chiar au preluat conducerea, 1-2, astfel că petroliștii au trebuit să alerge după egalare. Până la urmă au ajuns-o prin golul marcat de Marian Huja, dar până la final el și ceilalți colegi nu au mai reușit golul victoriei. Au sperat într-un egal la Târgoviște, însă speranța a murit în minutul 96 atunci când sibienii au dat lovitura!

BREAKING/ Dezastrul de la Slănic, provocat de „gruparea mafiotă a lui Iulian Dumitrescu”! Lucrări executate ILEGAL la comanda lui Dumitrescu au dus la surparea terenului

Fotbaliștii antrenați de Florin Pîrvu ratează încă un sezon de Cupa României deși au strâns șapte puncte în trei partide și nu s-au întâlnit, direct, cu vreuna dintre cele două echipe care au obținut calificarea! Ca o ironie, eșecul galben-albaștrilor a venit într-un moment în care băieții sunt cu banii la zi și cred că eforturile conducerii clubului în acest sens meritau răsplătite, însă jucătorii au dezamăgit. Asta e, mergem înainte, e ideea lor plus că se va face apel iarăși la public să-i susțină deși meritau “să le bați obrazul” după eșecul de aseară! După ultima etapă a meciurilor din grupe tabloul sferturilor de finală, care vor avea loc pe 3 aprilie 2024, arată astfel:

Drulă (USR), despre baronul PNL Dumitrescu „Lamborghini”: Acest hoț vrea să candideze iar la Consiliul Județean Prahova