
Echipa de handbal junioare 4 a CSM Ploieşti a trecut de Lucian Bute Galați, la debutul în Turneul Final de la Suceava! Fetele pregătite de Leonard Cristescu au câştigat cu 29-22 prima partidă din Grupa B, susţinută în această dimineaţă. Pentru CSM, au jucat: D. Ioaniţiu, B. Vesel – B. Brînzaru (9 goluri), S. Curcan (8 ), M. Andronache (5), D. Marin (3), A. Filip (2), A. Alecu (2), B. Marin, D. Ionescu, A. Ioniţă, A. Bratu, C. David, D. Constantinescu, S. Oprea şi C. Nedelcu. Al doilea meci din grupă este programat, în această după amiază, împotriva formaţiei Sport Oneşti.
CSM Ploieşti face parte din Grupa B a competiţiei acolo unde se mai află și CSȘ 2 București. Primele două clasate se califică în Grupele Principale, în care se merge cu rezultatul direct dintre cele două formaţii şi joacă, vineri, cu echipele care vin din grupa „pereche”. În cazul fetelor de la clubul municipal, Grupa B se va „intersecta” cu Grupa A, din care fac parte LPS Suceava, Chimia Râmnicu Vâlcea, Sporting Ghimbav şi CSŞ Craiova. Mai departe, primele două clasate în Grupele Principale se califică în semifinalele programate sâmbătă, la orele 11:30 şi 12:45, în care se joacă încrucişat, iar finalele vor avea loc duminică, de la orele 12:00 (Finala Mică) şi 13:30 (Finala Mare).




După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană






