
Vineri seara, în timp ce șoferii fpceau 40 de minute de la Sud la Castor după închiderea centrului Ploieștiului, Primăria posta un videoclip de promovare a competiției RoDrift care se desfășoară azi și mâine. Parapeți de beton, garduri și – cum spune postarea Primăriei Ploiești – peste 30.000 de cai putere pregătiți să pună stăpânire pe sensul giratoriu din fața Primăriei. Formularea este chiar potrivită, felicitări! Exact asta face administrația Polițeanu: a pus stăpânire pe centrul orașului, pe liniștea și confortul celor care locuiesc în zonă. În loc să aibă grijă de oameni, Primăria Ploiești a chemat circul în buricul orașului.
Ca și precedenta postare care promovează RoDrift, și aceasta a stârnit un vald de indignare din partea ploieștenilor care vor liniște în weekend și aer mai curat.
Am selectat câteva. Oamenii transmis, ironic, Primăriei Ploiești, că ar trebui să se mobilizeze pentru asfaltarea orașului care este plin de gropi.
Alții vor pur și simplu să aibă parte de liniște în weekend.
Campionatul RoDrift se desfășoară fără aviz din partea comisei de Patrimoniu din cardul Consiliului Local Ploiești. Primarul Mihai Polițeanu a ales să ignore poziția comisiei. Mai mult decât atât, nimeni din Consiliul Local nu a văzut contractul dintre Primăria Ploiești și organizatorul RoDrift pentru desfășurarea acestui eveniment.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!












