
Vineri seara, în timp ce șoferii fpceau 40 de minute de la Sud la Castor după închiderea centrului Ploieștiului, Primăria posta un videoclip de promovare a competiției RoDrift care se desfășoară azi și mâine. Parapeți de beton, garduri și – cum spune postarea Primăriei Ploiești – peste 30.000 de cai putere pregătiți să pună stăpânire pe sensul giratoriu din fața Primăriei. Formularea este chiar potrivită, felicitări! Exact asta face administrația Polițeanu: a pus stăpânire pe centrul orașului, pe liniștea și confortul celor care locuiesc în zonă. În loc să aibă grijă de oameni, Primăria Ploiești a chemat circul în buricul orașului.
Ca și precedenta postare care promovează RoDrift, și aceasta a stârnit un vald de indignare din partea ploieștenilor care vor liniște în weekend și aer mai curat.
Am selectat câteva. Oamenii transmis, ironic, Primăriei Ploiești, că ar trebui să se mobilizeze pentru asfaltarea orașului care este plin de gropi.
Sebastian Ghiță taxează dur AUR și UDMR: „Pierzătorii zilei! Meciul va continua, prinde-l pe PSD!”
Alții vor pur și simplu să aibă parte de liniște în weekend.
Campionatul RoDrift se desfășoară fără aviz din partea comisei de Patrimoniu din cardul Consiliului Local Ploiești. Primarul Mihai Polițeanu a ales să ignore poziția comisiei. Mai mult decât atât, nimeni din Consiliul Local nu a văzut contractul dintre Primăria Ploiești și organizatorul RoDrift pentru desfășurarea acestui eveniment.




VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1
CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic












