
Meteorologii au anunțat că vremea rămâne frumoasă în săptămâna următoare și este posibil ca valorile din timpul zilei să fie mai ridicate decât normalul perioadei. Vremea va fi frumoasă și în Capitală, unde pe timpul nopții, în special, vor fi condiții de ceață.
Administrația Națională de Meteorologie a emis prognoza pentru săptămâna următoare, atunci când a anunțat că vremea va fi frumoasă în toată țara și este posibil ca valorile diurne să fie peste normalul perioadei. Nopțile rămân reci și este posibil să apară și ceața.
Prognoza meteo pentru săptămâna 21 – 27 octombrie
Meteorologii au anunțat că vremea în țară rămâne frumoasă și caldă. Este posibil ca luni să crească ușor temperaturile în estul României, iar temperaturile maxime vor fi cuprinse între 13 și 20 de grade Celsius, mai rece fiind în depresiunile Carpaților Orientali, unde se vor înregistra – 7 grade Celsius.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Seara este posibil ca pe arii restrânse să apară ceața și nebulozitate joasă. Marți, temperaturile mai cresc ușor în țară, iar temperaturile maxime vor fi cuprinse între 14 și 21 de grade, iar în vestul țării este posibil să apară și nebulozitatea joasă.
Miercuri, în prima parte în cea mai mare parte din România, meteorologii au anunțat ploi slabe sau burniță, iar valorile maxime se vor încadra între 16 și 23 de grade Celsius. Vremea se încălzește, în special, pe litoral și în deltă, iar în Transilvania și în Moldova este posibil să apară ceața diminața.
Temperaturile scad ușor joi, atunci când se vor înregistra între 13 și 20 de grade Celsius. Va fi mai răcoare, în special, în estul și sud-estul țării și se vor înregistra și intensificări ale vântului. Spre finalul săptămânii, valorile termice se vor menține mai mari decât normalul perioadei și vor fi condiții slabe de ceață sau burniță.
Cum va fi vremea în Capitală
Începutul săptămânii aduce o vreme frumoasă în Capitală. Se vor înregistra 16 grade Celsius. Marți, vremea se încălzește ușor și în București și este posibil să se înregistreze și 20 de grade. Se răcește ușor spre finalul săptămânii, atunci când în București se vor înregistra 18 grade.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






