
Criza gunoiului din Ploiești, la final: A început colectarea deșeurilor!
După mai bine de zece zile de criză a gunoaielor, operatorul de salubritate au început astăzi colectarea deșeurilor din Ploiești. Prioritate au unitățile medicale, iar primele interventii au avut loc la Spitalul Judetean, Municipal si Maternitate.
Reporterul PHonline a fost prezent la fața locului și a surprins momentul în care mașinile de salubritate au început să ridice munții de saci menajeri adunați în curtea spitalelor.
Angajații echipelor de salubritate lucreaza contracronometru pentru a reduce disconfortul creat pacienților și personalului medical.
Autoritățile locale dau asigurări că în zilele următoare colectarea va continua în tot municipiul, însă rămâne de văzut cât va dura până când orașul va reveni la normal.




Mircea Roșca le mulțumește lui Daniel Nicodim și Virgil Nanu pentru implicarea în soluționarea crizei apei din Prahova
PSD a decis să intre la guvernare. Sorin Grindeanu este propunerea de premier: “Le-am cerut colegilor mei un vot pentru a avea libertate totală în alegerea echipei de miniștri”
SURSE – Nicușor Dan va încredința mandatul de premier PSD. Sunt luate în calcul două nume, Grindeanu și Rogobete. Urmează guvern monocolor, doar cu psd-iști. AUR este exclus din toate calculele politice






