Recomandări video

Loading videos...

A inceput colectarea deseurilor! Prioritate au spitalele /VIDEO

A inceput colectarea deseurilor! Prioritate au spitalele /VIDEO

Criza gunoiului din Ploiești, la final: A început colectarea deșeurilor!

Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”

 

Europarlamentarul Adrian Axinia (AUR): „Au început să-l lase nervii pe Nicușor Dan”

După mai bine de zece zile de criză a gunoaielor, operatorul de salubritate au început astăzi colectarea deșeurilor din Ploiești. Prioritate au unitățile medicale, iar primele interventii au avut loc la Spitalul Judetean, Municipal si Maternitate.

Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor

Reporterul PHonline a fost prezent la fața locului și a surprins momentul în care mașinile de salubritate au început să ridice munții de saci menajeri adunați în curtea spitalelor.

Angajații echipelor de salubritate lucreaza contracronometru pentru a reduce disconfortul creat pacienților și personalului medical.

Autoritățile locale dau asigurări că în zilele următoare colectarea va continua în tot municipiul, însă rămâne de văzut cât va dura până când orașul va reveni la normal.

 

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468