
Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Ploiești au fost sesizați, la data de 27 mai a.c., cu privire la producerea unui accident rutier pe strada Romană din municipiul Ploiești.
Aceștia s-au deplasat la fața locului, iar din cercetările efectuate au constatat că, o femeie de 76 de ani ar fi condus un autoturism din direcția străzii Constantin Dobrogeanu Gherea către strada George Coșbuc, iar la intersecția cu strada Romană ar fi acroșat două femei de 35 de ani, respectiv 52 de ani, care s-ar fi angajat în traversarea sectorului de drum în zona marcajului pietonal.
În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a pietonilor care au fost transportați la o unitate medicală în vederea acordării îngrijirilor de specialitate.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii accidentului, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Comunicat IPJ Prahova




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






