
La data de 17 iulie a.c., în jurul orei 18.30 polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizati prin SNUAU 112 cu privire la faptul că pe DN1, în localitatea Bănești s-ar fi produs un accident rutier.
Din primele date de la fața locului polițiștii au constatat faptul că în eveniment a fost implicat un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 39 de ani și un motociclu condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani.
În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului motociclului care a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul Drugtest, rezultatul a indicat o valoare pozitivă la două substanțe psihoactive.
Nu sunt probleme de trafic.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive.




Cel mai violent atac la adresa lui Ilie Bolojan vine chiar din PNL, în timpul congresului: „Un farseur nepriceput, agresiv și încăpățânat. Omoară partidul”. Ceai, cremă de gălbenele și trimiteri la LGBT
DNA aruncă în aer „axa” Ciucu – Bolojan. Conexiuni între proiectele imobiliare din Sectorul 6 și „Omul lui Bolojan” din Oradea
Ce să facă și Polițeanu? Ce au făcut toți, în ultimii 35 ani: dă vina pe alții în timp ce leafa merge






