
Un câmpinean a surprins imagini cu un pericol iminent, chiar pe Bulevardul Carol I, artera principală a Câmpinei, în apropiere de fosta Poștă mică.

Un stalp inclinat care sta sa pice pe vreo masina, dar si un capac de canalizare gaurit, in care un copil si-ar putea prinde piciorul.

Campineanul a semnalat că aceste situații treneaza de luni bune și că nimeni nu pare interesat să facă ceva. După cum se poate vedea pe una dintre imaginile de detaliu, aproape de baza stâlpului, în asfalt, se formează o gaură, care pare a fi semnul unei surpări… Iar dacă treceți prin zonă, nu vă uitați după stâlpul înclinat, ci priviți pe unde călcați, pentru că unul dintre capacele din vecinătatea stâlpului înclinat are o gaură în mijloc, unde poate foarte ușor scăpa piciorul unui copil sau chiar al unui adult, care se poate accidenta în acel capac. Atunci ar fi interesant, cine va răspunde.
Sursa: campinatv.ro




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






