
Subprefectul Emil Draganescu a tinut sa transmita ploiestenilor vestea punerii in functiune a Turbinei de Gaz, ceea ce va duce la o crestere semnificativa a capacitatii de furnizare a gigacaloriei la nivel de municipiu.
„Ziua de astăzi este una foarte grea, având în vedere tragedia cu care se confruntă semenii noștri în țările afectate de cutremure!
Ne rugăm pentru ei!!!
Statul român este pregătit să asigure suport, ca de fiecare dată iar salvatorii prahoveni vor fi din nou în misiuni externe dacă vor fi solicitați!
Revenind, doresc să vă aduc la cunoștință faptul că ploiestenii vor resimțit astăzi pornirea ( în sfârșit!!!!) turbinei care va creste randamentul termic cu 20%!
Pe întelesul tuturor, operatorul de termie al Ploiestiului a intrat în linie dreaptă în ceea ce privește reoperaționalizarea tuturor instalațiilor care vor permite , atât funcționarea la parametri optimi a sistemului cât și producerea și valorificarea energiei electrice!
Am participat astăzi ,alături de prefectul județului dar și de primarul și viceprimarul Ploieștiului, de specialiștii în domeniul energiei cooptați în “celula de criză”, de reprezentantul UAP Ploiești și de conducerea Termo Ploiești, la un nou demers pentru soluționarea acestei crize a termiei !!”, a scris subprefectul Emil Draganescu, pe pagina sa de Facebook.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor
Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026






