Recomandări video

Loading videos...

Ciolacu, primul mesaj pentru Iohannis după desemnare: „În primul rând, aș dori să vă transmit La Mulți Ani”

Ciolacu, primul mesaj pentru Iohannis după desemnare: „În primul rând, aș dori să vă transmit La Mulți Ani”

Premierul desemnat Marcel Ciolacu a avut, luni, primul mesaj pentru președinte, de față cu Klaus Iohannis. „Aș dori să vă transmit La Mulți Ani”, i-a spus Ciolacu președintelui, căruia i-a mulțumit pentru „onoarea” de a-l desemna prim-ministru.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Marcel Ciolacu i-a mulțumit și fostului premier Nicolae Ciucă și a declarat că obiectivele noului Guvern sunt reformele și banii din PNRR.

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

„Aș vrea să îi mulțumesc domnului Ciucă pentru gestul de onoare pe care l-a făcut. Nu aș dori să îi mulțumesc din postura de prim-ministru desemnat, ci din postura de român Guvernul României condus de Nicolae Ciucă a fost despre stabilitatea României, îmi doresc ca viitorul guvern condus de mine să fie despre economie și refromă”, a declarat Marcel Ciolacu.

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

Premierul desemnat spune că până joi România are nevoie de un guvern.

„România are nevoie de reforme și de PNRR. Locul României este în UE și NATO. Eu vă mulțumesc pentru onoarea pe care mi-ați făcut-o pentru a fi prim-ministru desemnat și îmi doresc să mă ridic la nivelul acestei responsabilități”, a mai declarat Ciolacu.

Președintele Românie l-a desemnat pe liderul PSD să formeze un guvern după consultările de la Palatul Cotroceni. 

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468