Recomandări video

Loading videos...

După o vară fierbinte, urmează una dintre cele mai reci ierni. Ce spun meteorologii despre apariția ninsorilor

După o vară fierbinte, urmează una dintre cele mai reci ierni. Ce spun meteorologii despre apariția ninsorilor

Meteorologii europeni anunță una dintre cele mai reci ierni din ultimii ani. Inclusiv România a avut parte de o vară fierbinte, iar acum ar urma o iarnă în adevăratul sens al cuvântului. Iată ce spun meteorologii despre apariția ninsorilor.

Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”

Ultimele ierni din România au fost cu temperaturi mult mai mari decât cele normale și fără zăpadă. Se pare că acest lucru nu se va întâmpla și iarna aceasta, căci temperaturile ar urma să scadă treptat, iar afară să fie din ce în ce mai frig.

LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor

Când ninge în România

Meteorologii europeni au vorbit despre anomaliile de temperatură care s-au înregistrat în ultimii ani, atât vara, cât și iarna. În acest an, însă, iarna va fi mult mai răcăroasă decât cele înregistrate în ultimii patru, cinci ani, atât în România, cât și în alte țări din Europa.

​Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026

Temperaturile vor fi cele apropiate de perioadele respective, însă lipsa zăpezii și ninsorilor ar putea să se mențină în continuare. Chiar și așa, inclusiv în România a apărut deja înghețul, iar temperaturile sunt din ce în ce mai apropiate de iarnă.

În România sunt așteptate ninsori încă din luna decembrie, inclusiv în București, de când temperaturile negative ar urma să domine țara. Și în luna ianuarie 2025 ar urma să ningă în România, conform meteorologilor de la Accuweather.

Urmează o săptămână cu temperaturi ridicate

Românii au avut parte de temperaturi scăzute în ultimele zile, în aproape toată țara. În timpul nopții s-au înregistrat temperaturi negative în vestul țării. Ei bine, lucrurile se vor schimba de luni, când se vor înregistra chiar și temperaturi de 22 de grade Celsius.

Cea mai caldă zi din săptămână următoare se va înregistra miercuri, când valorile din termometre vor atinge și 20 de grade Celsius în București.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468