Și-a adăugat o nouă performanță la “dosar”!

Micuța Alexandra Dosaru, înotătoare la CSM Ploiești, a devenit în acest weekend campioană naţională de copii în proba sa favorită, 200 metri liber. Evoluția de top a Alexandrei a fost realizată cu prilejul Campionatului Naţional de Poliatlon pentru Copii 10-11 ani, desfășurat la Bacău. Totodată, tânăra înotătoare a obţinut medalia de bronz la poliatlon, la performanţa de la 200 liber adăugându-se rezultatele realizate în cursele de 50 de metri: locul 4 la spate, locul 7 la fluture, locul 10 la liber şi locul 10 la bras!

Performanța natației municipale, pregătită de Tamara Costache şi Ciprian Toma, vine după titlul de campioană naţională obţinut săptămâna trecută, la junioare, de Briana Păun, dar și în condițiile în care secția de înot nu are propriul bazin! CSM Ploieşti a fost reprezentat la competiţia băcăuană de alţi doi sportivi la categoria de vârstă „11 ani”:
– Elena Literă – locul 28 la poliatlon (cele mai bune clasări – locul 7 la 200 metri liber şi locul 8 la 200 metri mixt);
– Cătălin Alexandrescu – locul 32 la poliatlon (şi-a realizat cei mai buni timpi în toate cele 6 probe).

Și Clubul Sportiv Petrolul s-a remarcat tot cu ocazia unei competiții disputate în week-end. Bazinul de natație și pista de atletism Lia Manoliu din București au găzduit Trikids Aquatlon București 2023, la care CS Petrolul a fost reprezentat de către Dania Crîngașu, Sabin Panait, Mircea Coman, Eric Manolache, Oscar Pețu și Andrei Ionescu. Crîngașu a obținut locul 2 la categoria Trikids 13 ani fete, ca și Panait la categoria băieți 7-8 ani băieți. Ceilalți băieți prezenți în competiție au obținut următoarele rezultate: Coman – locul 4, Manolache – locul 5, Pețu – locul 6 și Ionescu – locul 8. Concursul a constat într-o cursă de aquatlon alergare, cu stop cronometru, urmată de înot.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191