Recomandări video

Loading videos...

VIDEO: Spargere în Lapoș. Hoții au plecat cu peste 11.000 de euro

VIDEO: Spargere în Lapoș. Hoții au plecat cu peste 11.000 de euro

Polițiștii au efectuat, joi dimineață, percheziții într-un dosar de furt calificat. Doi bărbați au fost ridicați, fiind suspectați că au spart o casă din comuna Lapoș, de unde au furat 56.000 de lei.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Potrivit unor surse, suspecții sunt din localitatea Viperești.

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

,,Polițiștii din cadrul Poliției orașului Urlați au pus în executare, în dimineața zilei de 20 noiembrie 2025, două mandate de percheziție domiciliară, în județul Buzău, într-un dosar penal care are ca obiect comiterea infracțiunii de furt calificat.

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

Din cercetări a reieșit că, persoanele bănuite de comiterea faptei ar fi pătruns prin efracție într-un imobil din comuna Lapoș, de unde ar fi sustras suma de 56.000 de lei.

În urma activităților desfășurate, două persoane au fost conduse la sediul unității de poliție, pentru audieri și dispunerea măsurilor legale ce se impun.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale.

Cercetările sunt continuate sub coordonarea procurorului din cadrul unității de parchet competente, pentru stabilirea întregii activități infracționale și dispunerea măsurilor legale care se impun,, a transmis IPJ Prahova.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468