
Astăzi, primarul Andrei Volosevici a luat la pas cartierul 9 Mai, unde, preț de câteva ore, a stat de vorbă cu locuitorii despre nemulțumirile şi doleanțele acestora.
Într-o postare pe rețelele sociale, primarul a subliniat importanța dialogului și a sprijinului comunitar, asigurându-i pe ploieşteni de faptul ceste adeptul unei administrații transparente.
„În seara aceasta m-am întâlnit cu ploieștenii din cartierul 9 Mai. Le mulțumesc pentru sprijin și le promit că ușa mea le va rămâne deschisă în continuare, orice problemă ar avea”, a declarat primarul Volosevici.
Totodata, Volosevici a avut o reacție şi față de adversarii politici care critică fără a acționa: „În timp ce unii ‘dau din gură’, mie îmi PASĂ de ploieșteni!”, a completat primarul.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor
Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026






