
Astăzi, primarul Andrei Volosevici a luat la pas cartierul 9 Mai, unde, preț de câteva ore, a stat de vorbă cu locuitorii despre nemulțumirile şi doleanțele acestora.
Într-o postare pe rețelele sociale, primarul a subliniat importanța dialogului și a sprijinului comunitar, asigurându-i pe ploieşteni de faptul ceste adeptul unei administrații transparente.
„În seara aceasta m-am întâlnit cu ploieștenii din cartierul 9 Mai. Le mulțumesc pentru sprijin și le promit că ușa mea le va rămâne deschisă în continuare, orice problemă ar avea”, a declarat primarul Volosevici.
Totodata, Volosevici a avut o reacție şi față de adversarii politici care critică fără a acționa: „În timp ce unii ‘dau din gură’, mie îmi PASĂ de ploieșteni!”, a completat primarul.




ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”






