
Polițiștii din cardul IPJ Prahova au efectuat, joi, șapte percheziții într-un dosar pentru furt de arbori.
Trei persoane au fost conduse la audieri.
„Percheziții domiciliare în cadrul unui dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de tăiere fără drept și furt de arbori din fondul forestier națiol
Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Vălenii de Munte, cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Secției de Poliție Rurală Bălțești, Secției de Poliție Rurală Drajna, Serviciului de Ordine Publică Prahova, Brigăzii Mobile de Jandarmi Ploiești și al reprezentanților Ocolului Silvic Vălenii de Munte, pun în executare șapte mandate de percheziție domiciliară în județul Prahova.
În fapt, în perioada ianuarie – februarie 2025, persoanele bănuite de comiterea faptelor ar fi tăiat și sustras mai mulți arbori dintr-o zonă de fond forestier situată pe raza comunei Ariceștii Zeletin, județul Prahova, cauzând un prejudiciu estimat la 10.000 de lei.
Totodată, în cauză vor fi puse în executare trei mandate de aducere, persoanele vizate urmând a fi conduse la sediul poliției pentru audieri.
Cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de tăiere fără drept și furt de arbori din fondul forestier național”, se arată într-un comunicat transmis de IPJ Prahova.




Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”
După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană






