Premii individuale în urma succeselor consecutive

Echipa de baschet U17 a CSM Petrolul Ploieşti a încheiat Turneul 1 al European Youth Basketball League – Conferinţa Sud pe prima poziţie a clasamentului Grupei E, după patru victorii obţinute în tot atâtea partide disputate. Așa cum obișnuiește EYBL a oferit premii individuale la finalul turneului găzduit de Sala Sporturilor Olimpia.

Trei dintre jucătorii echipei antrenate de Ionuț Ivan, Marian Angelian și Cristi Trandafir au fost recompensaţi pentru evoluţiile avute în cele patru partide ale turneului. Astfel, Rareş Movileanu (medii de 12.3 puncte, 7.3 recuperări şi 1.8 pase decisive) a fost inclus în „Best 5” al turneului, Alexandru Dimov (medii de 12 puncte, 3.8 recuperări şi 1.5 pase decisive) a fost văzut drept cel mai bun jucător al echipei, iar Codruţ Dinu (medii de 16 puncte, 3.8 recuperări şi 4.8 pase decisive) a fost considerat MVP-ul turneului!

Echipa secundă a CSM Petrolul, care a evoluat în afara concursului, a încheiat, şi ea, turneul cu patru succese. Din formaţia petrolistă, George Angelian a fost inclus în „Best 5” al turneului, iar Robert Pătraru a fost considerat MVP al echipei. Turneul 2 este programat în perioada 4-7 ianuarie, la Istanbul.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191