Și învinsa ar fi meritat calificarea

CS Blejoi a fost învinsă de FC Voluntari, pe teren propriu, în turul 3 al Cupei României. Datorită evoluției, formația antrenată de Răzvan Vlad ar fi meritat și ea calificarea în turul următor. Blejoi a pierdut, 2-3, cu Voluntari după un joc spectaculos cu răsturnări de scor și multe altele. Echipa pregătită de Claudiu Niculescu a deschis scorul prin Alberto Călin(’16) după ce prahovenii au greșit o minge la centrul terenului. Peste un sfert de oră, Blejoiul a egalat prin Cristi Ionescu(30) repriza terminându-se la egalitate.

După pauză, fotbaliștii ambelor echipe n-au ținut cont de vipie și au oferit mult fotbal. Gazdele au trecut în avantaj prin Robert Tudor(73) care a marcat cel mai frumos gol al meciului. Tot el putea deveni eroul Blejoiului dacă mingea trimisă plasat se ducea în plasă, nu în bară! A urmat golul Voluntariului, marcator Angelo Cocian(82), dar și un penalty ratat de ilfoveni spre disperarea lui Niculescu. Până la urmă, antrenorul oaspeților a fost liniștit de Nicolae Carnat cel care a punctat în prelungirile meciului și a calificat Voluntariul în turul 4. În această fază s-au mai înregistrat următoarele rezultate:

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

CS Minaur Baia Mare 1 – 0 SCM Zalău

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Aug 14, 2024 17:30 CS Sănătatea Servicii Publice 4 – 1 CS Gloria 2018 Bistriţa

Hidro Prahova continuă să îşi bată joc: Mii de prahoveni, lăsați fără apă potabilă. De vină e… seceta!

Aug 14, 2024 17:30 CS Universitar din Alba Iulia 0 – 1 CS Unirea Ungheni 2018

Aug 14, 2024 17:30 CSM Unirea Alba Iulia 2 – 1 CSC 1599 Şelimbăr

Aug 14, 2024 17:30 Kids Tâmpa 2015 Braşov 1 – 3 Csikszereda Miercurea Ciuc

Aug 14, 2024 17:30 CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – FC Bihor Oradea

Aug 14, 2024 17:30 SSU Politehnica Timișoara 1 – 2 CSC Dumbrăviţa

Aug 14, 2024 17:30 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0 – 2 ACS Muncitoresc Reşiţa