
Comuna Florești este înregistrată, din această lună, în Sistemul Național de Plată on-line a taxelor și impozitelor ghiseul.ro. Plățile pot fi făcute, astfel, de la distanță, cu ajutorul unui card bancar, fără a mai fi necesară deplasarea la ghișeele serviciului de profil din cadrul administrației locale.
“Puteți plăti impozite, taxe locale, amenzi contravenționale, taxe de timbru judiciar și autorizații de urbanism, direct pe ghiseul.ro.
Momentan, puteți plăti amenzile fără debit (cele care se plătesc în termen de 15 zile calendaristice), taxele judiciare de timbru și autorizațiile de urbanism, urmând ca, în 2-3 zile, să le puteți plăti și pe celelalte, cu debit”, a anunțat primarul localității, Simona David.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Sursa: telegrama.ro




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






